SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какъв е смисълът на тези спам линкове?

mempify

New member
Здравейте, отварям темата, защото не разбирам тези линкове, а ги виждам, че се показват в ahrefs, когато проверявам БГ сайтовете напоследък.

Не схващам каква е схемата и това много ме напряга. Линковете и заглавията изглеждат г/д винаги така:
1710453476128.png
Линкът винаги е към изображение, сякаш генерира рандъм думи за заглавие на страницата, от която идва линка.

1710453421269.png


Но има и такива, които имат странни слъгове, като този наприер с резултати от мач.

Друго странно е ако последваме линкът към страницата източник, зарежда привидно нормално изглеждащ сайт/страница, без следи от спам, или въпросните изображения, който са хотлинкнати.

1710453781337.png

Съвсем нормален сайт, няма нищо скрито и в сорс кода, камоли с резултати от мач.

Такива линкове се виждат в почти всички БГ сайтове, които съм гледал.

Първо си милех, че е грешка на ahrefs, но се виждат и през други SEO инструменти.

Същият този сайт е индексиран с около 500 резултата и се виждат и в SERP-a по същия начин:
1710454261066.png

Като линковете са към всякакви БГ сайтове, без видима връзка (освен, че са БГ)

1710454330305.png

Ако някой го е разгадал, моля да сподели каква им е ползата от това/ вредата за нашите сайтове, че си блъскам главата и нищо не мога да измисля. Да ги игнорирам ли, да дисаваувам ли?
 
Намирисва ми на AI беклинк тактики. Последните скрийншоти са от SERP-a, тоест реално си присъстват тези страници в индекса. Но поне не мисля, че вредят, дали помагат също не знам, освен да вдигат бройката на RD и беклинковете. Мойте БГ сайтове са си ги "лепнали" всички малко или много. Но като прегледах и по-популярни, големи сайтове и те ги имат.

Не знам, остава си мистерия засега.
 
Те приличат на връзки, които конкурентите ви може би са ви хвърлили. Не забравяйте, че те също могат да действат по този начин в същото време, дори и само за да филтрират нашия сайт.
 

Горе